Скороспелка нова

Сорт перспективний, столового і технічного призначення. Виведений X. К. Еникеева в Центральній генетичній лабораторії ім. І. В. Мічуріна схрещуванням скороспілкою червоною з ренклодами Альтана з подальшим щепленням на корені терносливових гібридів. Урожайність до 38-40 кг з дерева. Плодоношення настає на 3-4-й рік. Дозрівають плоди в 2-й половині серпня. Плоди красиві, великих розмірів (до 45 г), округло-овальні, сплюснуті з верхівки і підстави, темно-червоні з густим восковим нальотом. Кісточка середня, добре відділяється від м'якоті. Шкірочка досить щільна, підшкірні точки білуваті. М'якоть зеленувато-жовта, соковита, ніжна, солодка. У плодах 9,85% Сахаров; 1,26 кислоти; 14,5 сухих речовин; 13,3 мг% вітаміну С; 33,7 мг% Р-активних катехінів; відношення цукру до кислоті 7: 8.
Дерева середньорослі. Крона високоовальна або широкоокругла, густа, сучки міцно зростаються зі стволом. Кора сіра. Пагони середньої довжини і товщини, червонувато-коричневі. Листя великі, оберненояйцевидні, товсті, шкірясті, часто складені у вигляді неглибокого човника. Листовий черешок товстий, до 2 см.

Переваги сорту: прекрасний смак плодів, щорічне плодоношення, плоди міцно тримаються на дереві; зимостійкість; придатність для механізованого збору; врожайність; стійкість проти шкідників і хвороб; транспортабельність.