ВОЛОВЕ СЕРЦЕ

Волове серце - Старий західноєвропейський сорт.

Дерево здорове, середнього зросту, крона широкоовальной форми.Цвітіння раннє. Дозріває в середні терміни. У пору плодоношення вступає у віці 5 років. Врожайність висока (в Мелітополі середня 59,2 кг, максимальна 115 кг з 1 дерева). Сорт досить зимостійкий, стійкий проти хвороб і шкідників. Транспортабельність плодів хороша, для переробки малопридатні.

Плоди середньої величини (розмір 20,8 х 20,2 х l7,2 мм), красиві, серцеподібної форми із загостреною відтягнутою вершинкою, здавлені зі спинної та черевної сторони. Борозенка черевного шва ясно помітна, середньої глибини і ширини. Зі спинної сторони мало помітна. Маточкова точка на вершині плода зрушена до черевної сторони.

Забарвлення плоду кремове з яскравим рожевим рум'янцем на освітленій стороні, часто по всій поверхні плоду. М'якоть кремова, щільна, хрящувата, солодка з невеликою приємною кислотою. Сік не забарвлений. Смакові якості добрі.

Кісточка середньої величини, яйцеподібна, більший діаметр ближче до основи, верхівка загострена. Черевний шов широкий з ясними центральним і бічними ребрами і глибокими борозенками між ними.

Плодоніжка середньої довжини, тонка.

Позитивні якості: висока зимостійкість, врожайність, гарний зовнішній вигляд і гарні смакові якості плодів.